O nás

Historie kapely

Naše kapela JSR (Johny´s Shitroom) vznikla na podzim roku 2011 díky našemu učiteli kytary Petru Kollertovi, který nás svolal dohromady v ZUŠ Antonína Dvořáka, za účelem založit rockovou kapelu. Bylo nás 5 kytaristů. Zanedlouho jsme sehnali i basáka (Petr Pabouček) a bubeníka (Šimon Puškár). Jak jsme začali zkoušet, vystřídalo se u nás několik zpěvaček, až nakonec u nás natrvalo zůstala Anna Machutová a později se k nám přidala i Anna Klímová, podle křestních jmen těchto našich zpěvaček jsme pak také změnili název kapely na AnnAnna's. Z původní šílené sestavy pěti kytaristů nakonec tři kytaristé odešli (Tomáš Cimburek, Marek Let a Jirka Kétyi) a zůstali dva kytaristé (Jan Ptáček, Štěpán Kříž).

První změna v obsazení kapely nastala na podzim roku 2013, kdy nás náš milovaný bubeník Šimon opustil a jeho místo obsadil bubeník Víťa Polák, který měl již poměrně dost zkušeností s hraním s jinými kapelami a také jeho styl se liší od Šimonovy hry, takže přinesl do kapely zase něco nového. Holky začínají přidávat do hry i klávesy což také poměrně dost obohacuje naši hru.

V první polovině roku 2014 nás opouští naše zpěvačka Anička Machutová, a tak začínáme hrát jen s jednou zpěvačkou - Annou Klímovou. Během léta s náma odzpíval pár koncertů spolu s Aničkou Klímovou i basák příbramské pivní kapely Výčep, Michal Pavelka, který zde byl ovšem jen přes léto, jako náhrada za naší druhou zpěvačku, jež nás opustila. Poté začínáme hrát opět jen s Annou Klímovou, ovšem na podzim dochází k radikálním změnám v sestavě kapely, jelikož tři lidé najednou (kytarista Johny, basák Petr a bubeník Vítek) se rozhodli, že ukončí své působení v Annannasu. Naštěstí jsme hned měli náhradu na všechny tři posty, a tak k nám přichází tři velmi nadaní muzikanti - bubeník Jaroslav Marhoul, basák Richard Jozefy, jenž je také studentem hry na baskytaru na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a kytarista Šimon Šerý. Vzhledem k tomu, že všichni tito tři muzikanti měli poměrně dost odlišný hudební vkus než naši předešlí spoluhráči, kapela se začala pomalu, ale jistě ubírat od rockové, někdy až skoro popové hudby k tvrdší, metalové hudbě.

Po několika vcelku vydařených koncertech nás nakonec v létě 2015 opouští i naše poslední zpěvačka Anna Klímová a kapela se dostává do menší krize, jelikož nemůže sehnat zpěváka. Ovšem po poměrně krátké době jsme jednoho dne konečně ukecali našeho basáka Ríšu, aby zkusil něco zazpívat a zjistili jsme, že má celkem dost dobrý hlas, a co víc - jeho barva hlasu se velice podobá barvě hlasu frontmana Metalliky - Jamese Hetfielda. Ríša navíc skvěle zvládal koordinaci hry na baskytaru a zpěvu a tak zaujímá pozici basáka i zpěváka zároveň. Annannas tedy pokračuje dál v čtyřčlenné mužské sestavě a vypadá to, že se to konečně usadilo a v téhle sestavě už by kapela mohla zůstat napořád. Z původní sestavy Annannasu už zde zbyl pouze kytarista Štěpán Kříž.

Kapela má nyní otevřené dveře dál a pouští se do práce. Celkem zásadně mění svůj playlist a v lednu 2016 odehrává svůj první koncert v této čtyřčlenné formaci. Poprvé za naši historii jsme také domluvili nahrávání ve studiu (a to v příbramském studiu WildField), kam jdeme nahrát naše první písničky.

31.5. 2016 je zveřejněno naše první demo a písnička Shout následujícího dne dosáhla nejvyššího počtu přehrání v České republice na Bandzonu za den a den poté byla zveřejněna na titulní stránce Bandzone jako první v tabulce, což byl pro naši kapelu potěšující úspěch. :-) Zvuk dema je nejen podle nás ale i podle našich fanoušků velmi kvalitní, na to že to nebylo nahráváno v profesionálním studiu. Náš basák Richard "Richmond" Jozefy má tak za sebou odezpívané své první studiové nahrávky. A vypadá to, že už jen během krátkého času po onom nahrávání zpěvu ve studiu se Richmond docela vyzpíval a pokud kapela dál nahraje nějaké songy, budou co se zpěvu týče určitě ještě znatelně kvalitnější. Nyní, když má kapela nahráno, začíná řešit nahrávání svého prvního videoklipu.

2017 - kapela nahrála na jaře nové EP s názvem Spider. Dál koncertuje, přes léto nějaký ten fesťáček a postupně si proráží díru do světa. Oprostili jsme se taky od všech coverů a už hrajeme jen a pouze svoji muziku, což je další krok kupředu.

V roce 2018 se kapela soustředí hlavně na hraní v Praze. Zahráli jsme si tam na několika dost dobrých akcích a postupně se snažíme dělat kroky, které nás posunou co nejvíc vpřed. Zahráli jsme si mimo jiné taky na koncertě s úžasnou českou kapelou, která nedávno předskakovala AC/DC - Doctor Victor. Pouštíme se taky pomalu do nahrávání megaepického singlu s názvem GHOST, kterému bude předcházet varhanní intro.

Vytvořte si webové stránky zdarma!